TRENER MARTIN

Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra

Jesteś tym co jesz

Pożywienie zawiera składniki, które mogą działać korzystnie lub negatywnie na organizm. Badania naukowe  potwierdzają związek pomiędzy spożywanymi pokarmami i ich wpływem na m.in. przebieg procesów metabolicznych, wydzielanie hormonów, tempo odbudowy komórek oraz ryzyko występowania niektórych chorób, a także na procesy chemiczne zachodzące w mózgu, w tym może podnosić sprawność intelektualną. Natomiast  niewłaściwa dieta, to znaczy brak dbałości o prawidłowe komponowanie posiłków wpływa negatywnie na organizm doprowadzając do jego nieprawidłowej pracy a tym samym choroby.

0 +

years experiance

Poznaj mnie. Uważam, że

 Za młodu przechodziłem przez długi czas problemy zdrowotne  związane z jelitami. Sprawiło to, że zacząłem interesować się  tematyką jelit, ich wpływem na zdrowie. Zrozumiałem, że zaburzenia odżywiania występujące szczególnie w okresie dojrzewania decydują w znacznej mierze o kondycji zdrowotnej człowieka dorosłego. Postanowiłem iść tą ścieżką nie tylko w stosunku do siebie. Podjąłem edukacje w Polskim Instytucie Dietetyki w którym ukończyłem wszystkie możliwe szkolenia z zakresu dietetyki od podstawowej do zaawansowanej oraz dietetyki sportowej uzyskując tytuł i dyplom  dietetyka. Równolegle w Akademii Mistrzostwa Sportowego uzyskałem dyplom trenera personalnego. Cóż może być bardziej angażującego do pracy jak traktowanie jej jako pasja. Jestem dietetykiem i trenerem personalnym, który z największym zaangażowaniem, kompetencją i pasją pomoże uzyskać Tobie zdrowie, wymarzony wygląd i świetne samopoczucie.

Dieta to zmiana.

Dobry dietetyk

pracuje holistycznie. Zwraca uwagę na  kwestie medyczne, na kwestie makro- i mikroskładników żywieniowych, jak i również na kwestie psychologiczne, ponieważ rozpoczęcie pracy z dietetykiem, to rozpoczęcie zmian.

Odchudzanie

W celu zmniejszenia kilogramów, układam dietę, której główną zasadą jest obniżenie kaloryczności całodziennego jadłospisu. Programy redukcji masy ciała dla efektywności i szybszego osiągnięcia celu często łącze z treningami personalnymi. Dla osób, które stosują różne diety i nie mogą schudnąć, wykonuję badania, które wskazują predyspozycje genetyczne w odżywianiu.

Dietetyka sportowa

Układam plany żywieniowe do programów treningowych sportowców i osób ćwiczących. Konsultuje w zakresie suplementacji i odżywek dla sportowców.Aby osiągnąć zamierzony efekt, można w bardzo precyzyjny sposób dostosować do własnych potrzeb indywidualny plan treningowy, żywieniowy wraz z suplementami. W tym celu wykonuję badania nutrigenetyczne Genodiet FitSport .

Dietoterapia

Doradzam w zakresie żywienia w chorobach takich jak m.in.: dysbioza jelit, nietolerancje pokarmowe, alergie, hashimoto, cukrzyca, nadmierne wypadanie włosów. Wykonuję badania nutrigenetyczne dzięki którym można m.in.: zmniejszyć ryzyko rozwoju lub uniknięcia wielu chorób cywilizacyjnych, zbadać predyspozycje do nietolerancji oraz wprowadzić odpowiednią dietę.

Nawyki żywieniowe

Pomagam wdrażać zdrowe nawyki żywieniowe, oraz pokazuje jak podążać ścieżką zdrowego stylu życia. W podejściu kompleksowym będę towarzyszył Ci w skutecznym dbaniu o zdrowie i wygląd. Badania Genodiet Completo, zapewnią Ci kompleksową wiedzę z zakresu predyspozycji żywieniowych, anti aging i tych związanych z aktywnością fizyczną.

workoution

Jedz świadomie

Konsultacje dietetyczne i

badania

Moja opieka dietetyczna oprócz konsultacji to również badania. Przy współpracy ze specjalistami z Centrum Medycyny i Trychologii Biomedika wykonujemy badania na nietolerancję pokarmową, alergie, pasożyty, grzyby, mikroflorę jelit w celu poprawy zdrowia i ustaleniu indywidualnej diety. Przy współpracy z DF Medica Polska wykonuję badania genetyczne -nutrigenetyczne Genodiet iGenesis w celu badaniu relacji zachodzących między składnikami odżywczymi zawartymi w pożywieniu, a indywidualnymi cechami genetycznymi.

 

 

Przygotowanie do konsultacji

Zanim przyjdziesz na wizytę sporządź dziennik z ostatnich kilku dni. Wpisz tam wszystko co wypijasz i zjadasz w ciągu dnia podając godziny oraz wielkości porcji. Przynieś ze sobą wykaz suplementów lub tabletek które stosujesz. Wykonaj i przynieś podstawowe badania laboratoryjne takie jak: morfologia krwi, lipidogram, próby wątrobowe, kwas moczowy, glukoza na czczo, badania tarczycy TSH, Anty Tpo, żelazo, wit.B12. W razie potrzeby podczas wizyty zlecę dodatkowe badania niezbędne do pełnej diagnostyki.

Pierwsza konsultacja u dietetyka

Pierwsza konsultacja dietetyczna  ma charakter informacyjny. Ustalimy na niej cel wizyty oraz Twoje oczekiwania. Poza tym, przeprowadzę wywiad medyczno-dietetyczny, aby poznać Twój stan zdrowia oraz nawyki i preferencje żywieniowe. Jest to podstawą ułożenia dobrego i smacznego jadłospisu. Po poznaniu stanu zdrowia i wywiadzie  przystąpię  do pomiarów antropometrycznych i badania składu masy ciała specjalistyczną wagą Tanita. Proszę dostosuj się do zaleceń zawartych w punkcie  Analizator masy ciała Tanita.

 

Konsultacja kontrolna

Konsultacje kontrolne zwykle wykonuję jeden miesiąc od pierwszej konsultacji. Podczas spotkania omawiamy dotychczasowe postępy, wykonuje  analizę składu ciała wagą Tanita, oraz wprowadzam modyfikacje do jadłospisu. Kolejne wizyty służą monitorowaniu efektów diety, motywacji, oraz wsparciu podczas wprowadzania zmian w sposobie żywienia i w stylu życia. Wszystko po to, aby nawyki zostały z Tobą na stałe po zakończeniu naszej współpracy. Jeśli bedziesz miał wyniki badań nutrigenetycznych będziemy je omawiać.

 

Konsultacja dietetyczna on-line

Atutem konsultacji dietetycznej on-line zapewne jest oszczędność  czasu oraz spotkanie w dogodnym terminie w komfortowych warunkach domowych.

Przygotowanie do konsultacji dietetycznej jest takie samo jak do konsultacji w gabinecie.

Pierwsza konsultacja dietetyczna  ma charakter informacyjny. Ustalimy na niej cel oraz Twoje oczekiwania. Poza tym, przeprowadzę wywiad medyczno-dietetyczny, aby poznać Twój stan zdrowia oraz nawyki i preferencje żywieniowe. Jest to podstawą ułożenia dobrego i smacznego jadłospisu.

 

Analizator masy ciała Tanita

Podczas każdej wizyty dietetycznej przeprowadzam pomiar masy ciała  wagą  Tanita . Analiza składu ciała, pokaże nam nie tylko aktualną masę ciała ogółem, ale również zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w Twoim organizmie. Wskaże również wiek metaboliczny, minerały kostne w kg, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej, BMR (PPM), jakość masy mięśniowej.

Dla skuteczności pomiaru proszę :

-ubrać na wizytę skarpetki, a nie rajstopy, ponieważ pomiar przeprowadza się z gołymi stopami

-najlepiej być na czczo lub nie wcześniej niż 4 godziny po posiłku

-przed pomiarem nie spożywaj alkoholu, mocnej herbaty i kawy, ponieważ mają one wpływ na zaburzenie równowagi płynów w organizmie

-poinformuj mnie o przyjmowaniu leków diuretycznych oraz o cyklu menstruacyjnym.

Przeciwwskazaniem do pomiaru jest rozrusznik serca i ciąża.

 

Badania Nutrigenetyczne Genodiet iGenesis

Genetyka to nowoczesna gałąź medycyny, która rewolucjonizuje sposób diagnostyki i terapii. Badania określające profil żywieniowy, wspierające proces odżywiania a nawet optymalizujące procesy treningowe sportowców amatorów jak i zawodowców. 

Co uzyskasz po wykonaniu badań:

-indywidulane zalecenia dietetyczne

-stałą masę ciała bez efektu jojo

-wytyczne do indywidualnego treningu

-sposoby uniknięcia chorób takich jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie, zawał, udar

-informacje o:

przetwarzaniu najważniejszych witamin i minerałów

najczęstszych nietolerancjach pokarmowych

 czy organizm radzi sobie ze smogiem, toksynami i jak go w tym wesprzeć

o skłonności do osteoporozy i zakrzepicy

 

doświadczenie

motywacja

wsparcie

zadowolenie

Opinie

o mnie i o efektach

Na diecie jestem od 3 miesięcy, w tym czasie zrzuciłam ponad 6 kg i czuję się lepiej niż kiedykolwiek

Przyszedłem do dietetyka z wykrytą cukrzycą, konieczne było wprowadzenie specjalistycznej diety. Dzięki niej czuję się znacznie lepiej

Tanita to super sprawa! Konsultacja poprowadzona z humorem i jednocześnie profesjonalnie. Dowiedziałam się, że mój wiek metaboliczny to 12 lat, ach żeby tak się nie starzeć 😀

Trenuję pod okiem Martina i chciałem połączyć treningi z odpowiednio zbilansowaną dietą. Taką też dostałem. Cały czas progresuję i przy tym jem smacznie

Mało teraz jest tak pogodnych i chcących nieść pomoc osób. Zdecydowanie polecam!

  Ostatni krok przed zmianą na lepsze

  +48 535 696 496

  Docierając do tego miejsca już nie odpuszczaj, wyciągnij telefon, zadzwoń i umów się na wizytę. Jeśli masz pytania, chętnie Ci odpowiem.

  Kontakt

  Ostatni krok przed zmianą na lepsze

  Docierając do tego miejsca już  nie odpuszczaj, wyciągnij telefon i zadzwoń!

  Konsultacje prowadzę w środy od godz. 11.00- 19.00

  Konsultacje on-line prowadzę pn.-pt. od 11.00-19.00

  MWS Martin Wierzęć-Tutaj przyjmuje:
  Obserwuj mnie

  Zadaj mi pytanie

  Już tylko wiadomość  dzieli Cię przed rozpoczęciem swojej przygody.